Субота, 30.11.2024, 06:05
АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ ВОЛИНІ
 
Меню сайту

1949 рiк
 

     В розiграшi Кубка Волинської областi взяло участь бiльше 20-ти команд. А у фiналi суперником луцького "Динамо” став "Локомотив” з Кiверцiв. Основний час несподiвано завершився внiчию – 2:2. Але у додатковi 30 хвилин  динамiвцi забили аж 5 голiв i перемогли 7:2

                Пiсля обласного Кубку луцьке "Динамо” вступило в боротьбу за Кубок Укрради "Динамо”. На першому етапi лучани без проблем переграли проскурiвцiв (зараз- Хмельницький) на їх полi – 6:1 (вiдомi автори двох голiв – К.Александров та М.Маричев). На другому етапi вдома нашi футболiсти переграли вiнничан -–2:1 (один з голiв – Б.Нємєц).

                На чвертьфiнальний поєдинок до Луцька приїхало "Динамо” з Києва. Матч вiдбувся 28 травня. В першому таймi на 38-й хвилинi , використавши помилку захисника господарiв Бондарчука, перший гол забив Свиридович. Пiсля перерви помилився вже воротар лучан Дiденко, не втримавши мяч в руках, чим скористався правий крайнiй нападаючий киян Куц – 2:0. Матч так i завершився. Цiкаво, що обласний часопис "Радянська Волинь”, подаючи звiт про той матч, розкритикував землякiв за нижчий рiвень гри в порiвняннi iз суперником.

                Першiсть та Кубок України пройшли в серпнi – жовтнi. В розiграшi Кубка динамiвцi припинили боротьбу на другому етапi, спочатку перегравши вдома рiвненських армiйцiв – 2:1, а потiм поступившись на виїздi вiнницькому "Динамо” – 0:5.

                В першостi наше "Динамо” виступило в 9-й зонi (всього було 10). Змагання знову пройшли в одне коло. Розпочали лучани домашньою нiчиєю з львiвськими одноклубниками – 1:1 (гол – Петро Шмаков). Але пiзнiше результат матчу був анульований – львiвяни знялися з першостi. Наступним суперником був ровенський "Локомотив”. За iнформацiєю, яку вiдшукав     автор цих рядкiв, той матч завершився перемогою динамiвцiв – 2:1 (голи – П.Шмаков та В.Ведмеденко). Але Юрiй Яцина у своєму довiднику "Футбол України” стверджує, що перемiг "Локомотив” – 6:2. В принципi, є офiцiйна iнформацiя республiканської Секцiї футболу, згiдно якої i динамiвцi Луцька, i "Локомотив” Рiвного набрали по 6 очок, що говорить про те, що той матч виграли все ж залiзничники. Але в офiцiйнiй таблицi не вистачає двох очок – можливо, тих, якi взяли динамiвцi, а "Локомотив” свої очки здобув в iнших поєдинках?

                В третьому турi луцькi динамiвцi впевнено здолали опiр "Бiльшовика” iз Золочева – 5:1 (П.Шмаков, Б.Нємєц, К.Александров, ?, ?). А в наступному матчi програли тернопiльському "Локомотиву” на його полi – 0:1. Виїзне турне продовжили нiчиї у Винниках проти мiсцевого "Бiльшовика” (точний рахунок невiдомий) та в Станiславi з тамтешнiм "Динамо” – 3:3. Завершили виступи нашi футболiсти перемогою над ще одним "Бiльшовиком” – iз Здолбунова – 2:1. Подаємо офiцiйну таблицю Секцiї футболу Української РСР:

                1. "Локомотив” Тернопiль                                             - 12 очок

                2. "Динамо”Луцьк                                                        -   6

                3. "Локомотив”Рiвне                                                      -   6

                4. "Бiльшовик” Винники                                                -   6

                5. "Динамо”Станiслав                                                    -   5

                6. "Бiльшовик”Здолбунiв                                                -   3

                7. "Бiльшовик”Золочiв                                                    -   2

 

                Окрiм названих вище гравцiв, за "Динамо” того року також грали В.Сосьонкiн, О.Бельков, М.Сiнцов, другий воротар П.Бонь.

"Переможець обласної першостi – команда з Кiверцiв "Локомотив”. Команди Рожищ, Торчина, Голоб посiли провiднi мiсця в розiграшi першостi та Кубка як серед дорослих, так i серед юнакiв, серед яких в цьому роцi вперше були розiгранi першiсть та Кубок" – це рядки з рiчного звiту облкомiтету фiзкультури та спорту. Цiкаво, що автор цього видання за 1949 рiк знайшов два рiзних Положення про першiсть областi з футболу.

Згiдно одного з них, в першостi мали взяти участь 12 команд (луцькi "Динамо” та "Спартак”, команди Торчина, Овадно, Кiверцiв, Рожища, Голобiв, Маневич, Володимира-Волинського, Любомля та Каменя-Каширського), якi грали в одне коло з 22 травня по 29 липня. Переможець турніру в нагороду отримував перехідний приз Комітету по фізичній культурі та спорту по Волинській області.

У ківерецькій районній газеті повідомляли про три матчі місцевого "Локомотива”, проведені в цей період. Але лише один з них співпав з календарем ігор, який зберігся в обласному архіві. 5 червня ківерчани вдома здолали луцький "Спартак” – 3:1. (Рахунок у матчі вже на 8-й хвилині відкрив лівий форвард господарів В.Щоткін. До кінця першого тайму спартаківці вирівняли положення і навіть "провели ряд цікавих атак”. Проте, в другому таймі гри "захист "Спартака” не міг витримати технічно сильніших форвардів ківерцівської команди. В результаті мяч два рази побував у воротах "Спартака”.)

Два інши матчі ківерчан не "проходять” по календарю, хоча і подавалися районкою, як матчі на першість області. До того ж суперники тамтешньої команди навіть не знчаться серед учасників першості. Незадовго до 26 червня, коли вийшла замітка про матч, "Локомотив” гостював у Ковелі і переміг місцеву команду – 5:2 ("В матчі треба відзначити злагоджену гру ківерцівських нападників тт. Щоткіна та Кучеренка”). А 15 липня на власному полі залізничники переграли команду м.Луцьк – 1:0 ("на останніх хвилинах гри першого тайму  т.Кучеренко А сильним ударом посилає мяч у ворота гостей”).

В іншій першостi повиннi були змагатися 16 команд (без луцького "Динамо”, додалися три команди Ковеля, а також Устилуга та Шацька) в трьох зонах з 31 липня по 28 серпня, а переможцi зон пізніше в Луцьку мали визначити чемпіона Волинської області.

Подаємо склади зон.

Перша зона. Володимир-Волинський, Ковель ("Локомотив”), Ковель (друга команда), Устилуг, Овадно, Маневичі.

Друга зона. Голоби, Рожище, Ківерці, Луцьк (ДСТ "Спартак”), Горохів, Торчин.

Третя зона. Камінь-Каширський, Ковель (перша команда), Шацьк, Любомль.

Автору вдалося знайти тільки два результати у першій зоні, які були повідомлені в ковельській газеті (всі інші районні часописи футбольні змагання того року проігнорували). 7 серпня  в Овадно друга ковельська команда перемогла господарів поля – 8:0. 14 серпня в Ковелі місцевий "Локомотив” після першого тайму поступався гостям з Маневич – 2:3. "На 10-й хвилині другого тайму т.Красілов забиває головою”. А трохи згодом "після вдало розіграної комбінації т.Касьянов забиває четвертий гол” – 4:3.

Тож, переможцем якої першості став "Локомотив” з Ківерців, сказати важко. Не проливає світла і замітка в місцевій газеті від 13 жовтня:

"Перше місце із завоюванням призу в першості області зайняли учасники футбольної команди м.Ківерці. З цієї нагоди 9 жовтня на пленумі райкому комсомолу представником обласного відділу фізкультури і спорту т.Білецьким переможцям був урочисто вручений перехідний Червоний Прапор виконавчого комітету обласної ради трудящих. Спорртсмени одержали грамоти та дипломи обласного комітету фізичної культури та спорту.”

Про стан футболу на Волинi головне спортивне вiдомство областi, яке, до речi, очолював Борис Нємєц (1919 р.н., закінчив Люблінський ЦІФ в 1939 р.) – гравець луцького "Динамо”, в рiчному звiтi вказало так: "…широкого та належного розвитку даний вид спорту не отримав. Причинами є вiдсутнiсть спортформи в колгоспах i бiльшостi райцентрiв. Гальмiвним моментом в масовому розвитку i, особливо, пiдвищенню спортивно-технiчних результатiв є вiдсутнiсть достатнiх коштiв не тiльки на товариськi зустрiчi, але й на календарнi.”
 
         1950 рік
 

Вперше за останнi роки чемпiонат України проводився за повноцiнною двоколовою схемою. В чотирьох зонах змагалися по 10 команд. Луцьке "Динамо” потрапило до четвертої. Новий сезон стартував 14 травня. В цей день лучани приймали львiвських армiйцiв. Матч пройшов за повної переваги гостей – 0:2. Наступний суперник – "Динамо” з Одеси, також поїхав з Луцька з перемогою – 1:4.

                В третьому турi у Бориславi був обiграний мiсцевий "Нафтовик” – 2:0 (Сiнцов, Демянов), але вже наступна гра в Станiславi принiс нове розчарування – 0:4. Далi вдома  динамiвцi переграли "Локомотив” з Рiвного – 3:1 (Нємєц-2, Сiнцов), але в наступному матчi знову програли – ужгородському "Спартаку” – 2:5 (Нємєц, Сiнцов). Причому, пiся першого тайму лучани перемагали – 2:1, а ще за 15 хвилин до завершення поєдинку тримаася рiвновага – 2:2.

                Не принесли очок виїзди до Мукачевого – 2:4 та Чернiвцiв – 0:4. А третю перемогу динамiвцi здобуи через неприїзд до Луцька тернопiльського "Локомотива”. В другому колi справи йши ще гiрше. Розгромнi поразки в Ужгородi – 0:9 та Львовi – 0:10, фiаско в Рiвному – 0:3, невиїзд до Одеси, нiчиї вдома з "Нафтовиком” – 0:0 та на виїздi в Тернополi – 1:1. I лише одна перемога – над станiславським "Спартаком” – 3:2 (Попович-2, Нємєц).

                Останню гру в чемпiонатi луцькi динамiвцi проводили вдома проти чернiвецького "Динамо”. Мажорного фiнiшу не вийшло – 0:1. Пiдсумкова турнiрна таблиця тодi була такою:

 

1. "Спартак” Ужгород                       18             16      1        1        68 – 13       33

2.  ОБО Львiв                                    18             14     2        2         71 – 14       30

3. "Динамо” Чернiвцi                        18              13     0        5        53 – 20       26

4. "Бiльшовик” Мукачеве                  18              8       5        5        35 – 27       21

5. "Динамо” Одеса                            18              8       4        6        25 – 25       20

6. "Спартак” Станiслав                     18              7       1       10       30 – 37       15

7. "Нафтовик” Борислав                   18              3       5       10       25 – 50       11

8. "Динамо” Луцьк                        18               4       2       12       15 – 54      10

9. "Локомотив” Рiвне                       18               4       1       13       27 – 67       9

10. "Локомотив” Тернопiль             18               2       3       13       14 – 53       7

 

                Того ж року був розiграний чемпiонат України в другiй групi. На першому етапi проводилися змагання в межах областей (окремо вiд обласної першостi). У Волинськiй областi грали 8 колективiв. Переможцем стала команда райради ДСТ "Локомотив” з Ковеля. В одному з матчів ковельські залізничники перемогли ківерецьке "Динамо” – 6:2. "Особливо зросла майстерність спортсменів-футболістів, - зазначив у ковельській газеті "Прапор Леніна” від 6 серпня 1950 року інструктор ДСТ "Локомотив”, капітан цієї команди В.Рассохін. – Завоювавши першість по Волинській зоні команда увійшла у підгрупу для дальших зустрічей з переможцями інших областей. Ці зустрічі відбуватимуться на першість УРСР.” У річному звіті обласного комітету по фізичній культурі та спорту зазначено, що "команда ковельської райради ДСТ "Локомотив” посіла друге місце у львівській групі”.

                У згаданій вище статті т.Рассохін розповів і про інші досягнення ковельського "Локомотиву”:

                "Днями команда повернулася з м.Вінниці, де проходила вперта боротьба за першість по Південно-Західному Округу (мається на увазі першість по ДСТ "Локомотив” – прим.автора).

                Вперше зустрічаючись з такими сильними командами, ковельчани-локомотивці досягли непоганих результатів. З рахунком 5:3 наша команда перемогла залізничників Кишинева, внічию зіграла з вінницькими футболістами. Дві зустрічі з київськими і львівськими залізничниками було програно, першу з рахунком 6:2, другу – 3:2. В цьому змаганні футболісти "Локомотива” станції Ковель посіли третє місце.

                В змаганні на першість міста з футболу команда "Локомотив” не має жодної поразки.” (Під кінець року на провідні ролі в міському футболі зазіхнули динамівці, котрі виграли "першість на Кубок міста”- авт)

                В складі ковельського "Локомотива” згадувалися воротар Самчинський, захисник Геллер, центр нападу Радушкін, правий край Дікмаров, нападник правого краю Белецький.

                (Ківерці – Рожище –5:0, Ківерці – Торчин – 10:0 –інші відомі результати по другій групі).

   У фiналi обласного Кубка, в якому брали участь "всi команди областi”(Положення про Кубок Волинської областi 1950 р.) луцьке "Динамо” перемого кiверцiвський "Локомотив” – 8:0. А в Кубку України програли вже на першому етапi дрогобицькому "Нафтовику” – 1:2 на їх полi.

   У вересні 1950 року був створений ДСТ "Колгоспник”, що дало неабиякий поштовх у розвитку футболу в сільській місцевості.
 
Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Партнери
  • Українська асоціація футболу
  • Комітет арбітрів УАФ
  • Пошук

  • Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz