Пiсля поразки в Кубку Волинської областi попереднього року, динамiвцi досить серйозно поставилися до обласного кубкового турнiру. Суперником лучан по фiналу став рожищенський "Спартак”, котрий на шляху до вирiшального поєдинку обiграв команду Торчина – 9:1 та ковельський "Локомотив” – 3:0. Але у фiналi перемогли досвiченiшi лучани.
Вони i стартували 5 липня в Кубку України. Однак, перший матч став i завершальним. У Львовi мiсцеве "Динамо” було сильнiшим за луцьке – 4:1.
В новому чемпiонатi Секцiя футболу України дещо зменшила кiлькiсть учасникiв – змагалися 30 команд, роздiлених на 5 зон. Луцькi динамiвцi потрапили до 5-ї. Старт чемпiонату був даний 9 серпня. Новина, яка прийшла з Ужгорода, приголомшила. Тамтешнiй "Спартак” обiграв наших з рахунком 13:0! Потiм в Мукачевому їх "повозила” "Iскра” – 4:0.
До честi луцького "Динамо”, вiд закарпатського шоку вони вiдiйшли нормально – в наступних двох домашнiх матчах лучани набрали три очки - нiчия iз станiславським "Спартаком” – 0:0, та перемога над львiвським "Динамо” – 4:3. Але наступний виїзд – до Дрогобича, був невдалим – 2:3 з "Нафтовиком”.
13 вересня в першому матчi другого кола до Луцька приїхав ужгородський "Спартак”. I в нашому мiстi вiн був сильнiшим – 2:6. А от мукачевцi до Волинi не поїхали. З виїзного турне до Станiслава (0:0) та Львова (0:1) наше "Динамо” повернулося тiльки з одним очком. Заключний матч вдома з дрогобичанами був принциповим – поразка вiдкидала луцьке "Динамо” на останню сходинку. Але її не сталося – 2:1 перемогли господарi.
I В Н П М О
1. "Спартак” Ужгород 10 7 1 2 43 – 12 15
2. "Спартак” Станiслав 10 5 3 2 14 – 15 13
3. "Динамо” Львiв 10 4 2 4 18 – 21 10
4. "Iскра” Мукачево 10 4 1 5 20 – 9 9
5. "Динамо” Луцьк 10 3 2 5 10 – 31 8
6. "Нафтовик” Дрогобич 10 2 1 7 11 – 28 5
Вiдомий переможець розiграшу Кубка Волинської облради ДСТ "Колгоспник”. Ним стала команда Лукiвського району. Серед їх суперникiв були футболiсти Турiйського р-ну – 10:1, та Горохiвського р-ну – 5:2.
Новий чемпiонат України розпочався 9 травня. В цей день луцьке "Динамо” зустрiлося з рiвненськими одноклубниками. Захоплюючий поєдинок сильнiшого не виявив – 1:1. Пiсля наступних матчiв лучани "впевнено” осiли на днi турнiрної таблицi. В трьох матчах – три поразки, одна нищiвнiша за iншу: вiд тернопiльського "Динамо” – 0:3, вiд "Динамо” Хмеьницького – 0:4, вiд вiнницького "Труда” – 1:8.
На домашнiй матч проти київського "Локомотива” вийшов значно оновлений склад (так писав часопис "Радянська Волинь”). Результат того поєдинку – 1:1. Однак здобути бодай одну перемогу не судилося – двi домашнi нiчиї по 1:1 з хмельничанами та вiнничанами, виїзнi поразки в Рiвному (1:3) та Тернополi (0:2) та невиїзд до Києва.
I В Н П М О
1. "Динамо” Тернопiль 10 8 1 1 22 – 5 17
2. "Локомотив” Київ 10 7 1 2 19 – 8 15
3. "Динамо” Хмельницький 10 5 1 4 19 – 13 11
4. "Труд” Вiнниця 10 2 3 5 14 – 17 7
5. "Динамо” Рiвне 10 2 2 6 7 – 20 6
6. "Динамо” Луцьк 10 0 4 6 6 – 24 4
Вперше луцьке "Динамо” не грало у Кубку областi. Почесний трофей розiграли любомльське "Динамо” та "Локомотив” з Ковеля. Переконливо (6:2) перемогли динамiвцi. Всього ж в турнiрi взяло участь 19 команд. Однак, в розiграшi Кубка України вiд Волинi нiхто не грав. В "сiтцi” значилося "Динамо” з Луцька, але до Дрогобича нiхто не поїхав. Мабуть, виникло непорозумiння, кому ж їхати – лучанам, чи любомльцям.
Команда Рожищенського району стала володарем Кубка облради ДСТ "Колгоспник”. У пiвфiналi рожищенцi перемогли команду з Лукова – 1:0, а в фiналi – голобських футболiстiв – 2:0.
Обласна першiсть пройшла традицiйно – в два етапи. На першому етапi (5 квiтня – 27 червня) 32 команди – збiрнi районiв та м.Володимира-Волинського – змагалися в у своїх зонах. Переможцi зональних турнiрiв (ними стали команди з Нововолинська, Любомля, Горохова та Ківерець) разом з переможцями першостей Луцька та Ковеля у фiнальному одноколовому турнiрi розiграли 1 – 6 мiсця. Фінальний турнір пройшов в Ковелі з 1 по 6 вересня. Його підсумки не встановлені.
Не було серед фіналістів команди з Іванич. "Яскравим прикладом поганого стану фізкультурно-спортивної роботи, - бідкалася тоді місцева районка, - служить збірна футбольна команда. В нинішньому сезоні вона терпить одну поразку за другою. Склад команди не поліпшується. Тренування проходять від випадку до випадку. Тому й не дивно, що з 6-ти зустрічей виграно лише дві.”
Новий сезон на Волині, як і у всьому тодішньому СРСР, розпочався 17 квітня. Першим турніром в нас став розіграш Кубка області. Його володарем став горохівський "Колгоспник”. Подолавши на своєму шляху команди Торчина (5:0), Берестечка (4:2), луцький "Буревісник” (3:1) у фіналі горохівчани в Голобах перемогли тамтешній "Колгоспник”. В другому таймі два голи у ворота господарів забили Павло Лазебний та Олександр Баламут. Голобчани, до речі, дуже болісно сприйняли поразку у вирішальному матчі, ще й на власному полі. Ще б пак, адже на шляху до фіналу їх команда здолала грізну володимир-волинську "Іскру” (після об’єднання ДСТ "Буревісник” з ДСТ "Іскра” та ДСТ "Медик” в одне товариство команда з княжого міста стала називатися "Буревісник”).
Цього року на Волинi було створено першу групу першостi областi, в яку вiйшло 10 команд: двi команди Луцька ("Буревісник” та ?), представники Ковеля ("Локомотив”), Володимира-Волинського ("Буревісник”), Нововолинська ("Шахтар”), Горохова ("Колгоспник”), Голоб ("Колгоспник”), Рожища ("Спартак”), Кiверцiв("Буревісник”) та Любомля ("Динамо”). Учасники першої групи повиннi були мати двi команди – дорослу та юнацьку (17 – 18 рокiв). Першiсть проходила в два кола.
Переможцем першості став горохівський "Колгоспник”. Можливо, визначальним в боротьбі за першість став матч у Володимирі-Волинському між господарями та горохівчанами. Матч завершився перемогою команди з княжого міста –3:2. Але, в її складі грали два гравці з інших команд міста, за що володимирці отримали технічну поразку.
Але, чи володимирська команда, чи якась інша посіла друге місце, тепер визначити неможливо. Як неможливо визначити підсумкове розташування команд в турнірній таблиці. До речі, за участю володимир-волинського "Буревісника” стався ще один цікавий випадок. На 63-й хвилині домашнього матчу з "Буревісником” луцьким команда з обласного центру, яка на той час програвала 0:2, залишила поле. Звичайно, їм була присуджена поразка. Окрім того, відомо, що володимирці програли у Рожищах - 2:6, і впевнено перемогли у любомльського "Динамо” – 7:1.
Ще одним ймовірним претендентом на призове місце з погляду сьогоднішніх днів виглядає ковельський "Локомотив” ( в розіграші Кубка ковельські залізничники програли володимир-волинцям – 3:5), у складі якого виступали, зокрема, Володимир Щоткін, К.Радюшкін, В.Романчук. Ковельчани крупно перемогли ківерецький "Буревісник” – 9:0, а також здобули перемогу в Горохові – 3:2, але поступилися в Голобах – 3:4. В складі голобського "Колгоспника” перші два голи в тому матчі забили Анатолій Глущенко та Віктор Стеблевець, а повідомив цю радісну новину у місцевій районій газеті гравець команди М.Савчук.
А от рожищенський "Спартак” голобську команду переграв без проблем – 8:1, а з горохівчанами вдома зазнав поразки – 3:6.
Відсутність будь-якої інформації про матчі своїх команд в районках Любомля та Ківерців, ймовірно, пов’язано із слабким виступом місцевих команд в обласній першості та кубку.
Горохівська команда тріумфувала і в розіграші Кубка ДСТ "Колгоспник”. Фінальний турнір розіграшу пройшов в Рожищах. Горохівчани перемогли своїх суперників з Голобів – 1:0 та господарів поля – 5:2. В ще одному матчі рожищенці поступилися голобській команді – 2:3. Капітаном горохівського "Колгоспника” тоді був згаданий вище Баламут. За горохівчан також грали воротар Михайло Гураж, польові гравці Володимир Вишнивецький, Юрій Кондрацький, Павло Лазебний, Володимир Буяркевич та інші, прізвища яких, на жаль, не згадувалися.
До шостої зони чергового чемпiонату України були включенi 8 команд: динамiвськi колективи Тернополя, Чернiвцiв та Луцька, станiславський "Спартак”, львiвське "Торпедо”, "Нафтовик” з Дрогобича та двi закарпатськi команди – "Когоспник” Берегове та "Iскра” Мукачеве.
Стартували лучани в Тернополi. У впертiй боротьбi перемогли господарi – 3:2. Потiм була результативна нiчия у Чернiвцях – 2:2. В Луцьку ж перший матч пройшов "сухо” – 0:0 з "Iскрою”. Але в наступному поєдинку динамiвцi порадували вболiвальникiв результативнiстю – 5:2 iз "Нафтовиком”.
Пiсля пристойного, як на фонi попереднiх невдач, старту, прихильники команди чекали нових очкових надбань. I не розчарувалися. Два виїзнi поєдинки у Львовi та Береговому закiнчилися внiчию – двiчi по 1:1. З таким же рахунком зiграли вдома iз станiславцями, котрi, до речi, того року стали володарями Кубка Центральної Ради ДСТ "Спартак” за участю спартакiвських команд всього СРСР (за винятком команд-майстрiв).
Друге коло стартувало 14 липня. Волиняни розпочинали його матчем iз львiськими торпедiвцями. Вшосте луцьке "Динамо” зiграло внiчию – 2:2. Нiчиїх того року бiльше не було – надалi лучани грали безкомпромiсно. Вдома здолали тернопiльських одноклубникiв – 1:0, в Мукачевому були покаранi мiсцевою "Iскрою” – 1:6, "вiдiгралися” на чернiвчанах на власному полi – 4:1. Потiм послiдуваи двi поразки – в Станiславi (2:5) та Дрогобичi (0:2).
4 вересня в останньому матчi чемпiонату луцьке "Динамо” вдома перемогло "Колгоспник” – 5:2, та фiнiшувало в "золотiй серединi”.
I В Н П М О
1. "Iскра” Мукачеве 14 8 4 2 31 – 13 20
2. "Спартак” Станiслав 14 7 6 1 26 – 11 20
3. "Динамо” Чернiвцi 14 5 6 3 34 – 23 16
4. "Динамо” Тернопiль 14 5 4 5 27 – 18 14
5. "Динамо” Луцьк 14 4 6 4 27 – 28 14
6. "Нафтовик” Дрогобич 14 5 3 6 26 – 29 13
7. "Колгоспник” Берегове 14 2 4 8 21 – 44 8
8. "Торпедо” Львiв 14 2 3 9 13 – 39 7
Знову вийшов казус з Кубком України. Вiд кожної областi в ньому приймав участь володар обласного Кубка, однак в "сiтцi” знову значилося луцьке "Динамо”. Першим його суперником мав стати одеський "Металург”. Але до Одеси "Динамо” не поїхало