То був один з найгiрших рокiв в iсторiї футболу нашого краю. Вiн був настiльки невдалий, що навiть обласний часопис "Радянська Волинь” повнiстю його проiгнорував, як нiби футболу на Волинi не буо взагалi.
Воно й не дивно. Адже вже пiсля першого кола чемпiонату України луцьке "Динамо” за незадовiльнi спортивнi результати (1 очко в 7-ми матчах) було розформоване. В матчах другого кола, якi лучани мали б ще зiграти, їм були присудженi поразки. Для повноти картини подаємо пiдсумкову таблицю другої зони.
I В Н П М О
1. "Колгоспник” Рiвне 14 10 1 3 31 – 11 21
2. "Буревiсник” Черкаси 14 10 1 3 24 – 13 21
3. "Локомотив” Київ 14 8 3 3 22 – 8 19
4. к-да м. Вiнниця 14 8 0 6 33 – 29 16
5. "Авангард” Крюкiв 14 7 1 6 22 – 24 15
6. "Спартак” Київ 14 5 3 6 11 – 22 13
7. "Динамо” Хмельницький 14 3 0 11 13 – 35 6
8. "Динамо” Луцьк 14 0 1 13 6 – 20 1
Першість Волинської області провели в рамках обласної спартакіади "старим” способом. Знову команди міст та районів були поділені на 5 зон, переможці яких у фінальному турнірі визначили чемпіона Волині. "В змаганнях з футболу мали прийняти участь команди всіх районів та міст області.” Проте, "до кінця участі не взяли команди Ковельського, Любомльського, Любешівського, Старовижівського та Цуманського районів” (із звіту про проведення Спартакіади).
Одним з фіналістів стала збірна Володимира-Волинського, котра у своїй зоні без проблем посіла перше місце. Відомі результати ігор володимр-волинців із Нововолинськом – 4:1, Устилугом – 8:1 та Локачами – 24:0 ("Гра проходила у впертій боротьби” – зазначила володимир-волинська районна газета.) Останнім суперником "княжичів” мала стати команда Затурців, але на гру, ймовірно, не прибула.
Переможцем у своїй зоні стала футбольна команда Горохівського р-ну. Горохівчани дійсно у впертій боротьбі таки здолали Берестечко – 4:3. В іншого суперника – Сенкевичівки, горохівська команда перемогла більш переконливо – 7:1. Відомий ще один результат з цієї зони: у команди Берестечка знову ж таки з рахунком 4:3 виграла рожищенська команда.
Ще одним фіналістом, як вдалося встановити, мала стати команда Ковеля, котра на турнірі у Камені-Каширському випередила п’ятьох своїх суперників (кого-?). Але серед учасників фінального турніру ковельчан не було – їх замінили камінь-каширці.
10 – 13 червня в Луцьку відбувся фінальний турнір Спартакіади фізкультурників Волині. Ось підсумкова класифікація команд-фіналістів згідно згаданого вище звіту:
2 місце - м.Луцьк;
3 місце - Горохівський р-н;
4 місце - Голобський р-н;
5 місце - Камінь-Каширський р-н.
"Тут слід особливо відмітити футболістів, - писала володимир-волинська районка. – Їх команда в упертій боротьбі перемогла своїх суперників – лучан, горохівчан і голобців з рахунком відповідно 2:1, 1:0 та 2:0. Футболісти нашого району виграли кубок області(?-прим.автора), який ще ні разу не здавали лучани.”
Напевне, за підсумками першості було сформовану збірну області для участі у Спартакіаді УРСР, яка пройшла в липні.
Досить сильну команду створили у Голобах. Місцевий "Колгоспник” в одній із товариських зустрічей переміг луцьке "Динамо” – 4:2. Серед гравців у місцевій пресі згадувалися Анатолій Щур, Володимир Фесенко, В.Глущенко.
А от у Ківерцях, де місцевий "Локомотив”свого часу посідав провідні місця в обласній першості, справи йшли не кращим чином. "В нашому районі є 5 команд, – зазначав у своїй статті в місцевій районній газеті журналіст П.Оксенюк, підбиваючи підсумки сезону 1956 року. – Поки що спортивні команди існують лише на папері. Мало проводилося торік цікавих зустрічей, недостатньо велася підготовка футболістів – розрядників.Разом з тим в районі слабо ведеться робота по залученню молоді до участі у футбольних змаганнях… Як недолік треба відмітити і те, що сільські футбольні команди не забезпечені спортивною формою.”
В зональному турнірі ківерцівська команда здобула тільки одну перемогу – над командою Колківського району – 7:0.
Володарем Кубка Волинської областi став "Шахтар” з Нововолинська. Вiн дебютував в розiграшi Кубка України. На першому етапi до шахтарського мiстечка приїхав "Колгоспник” з Полтави i не залишив господарям жодного шансу на продовження боротьби – 0:5.
З 16 по 30 вересня відбувся розіграш Кубка обласної ради ДССТ "Колгоспник”, в якому зіграло 10 команд. "В результаті проведення змагань переможцем Кубка Волинської облради ДССТ "Колгоспник” стала команда Горохівської райради., друге місце посіла команда Голобської райради,” – звітував в.о.голови облради товариства Б.Й.Нємєц. В той же час Борис Йосипович зазначав: "Хід змагань показав, що команди-учасниці погано готувалися, мають низький спортивно-технічний рівень. Луківська райрада не забезпечила явку команди на гру в Рожище, Луцька райрада на гру з Олицькою райрадою включила в команду 3-х гравців товариства "Буревісник”, за що їй була присуджена поразка.”
Першим офiцiйним змаганням року в областi став турнiр на приз вiдкриття сезону. У фiналi зустрiлися команди Луцька та Володимира-Волинського – перемогли лучани.
В чемпiонатi Волинi по першiй групi стартувало 10 команд – двi команди Луцька (армійці та "Буревісник”), команди Ковеля ("Локомотив”), Володимира-Волинського (збірна міста), Нововолинська ("Шахтар”), Горохова ("Колгоспник”), Голоб ("Колгоспник”), Рожищ, Каменя-Каширського та Кiверцiв. За пiдсумками першостi визначалися двi команди, що мали представляти область в чемпiонатi України, який значно розширив свою географiю. Вперше чемпiоном Волинi стала армiйська команда обласного центру, яка прийняла естафету лiдерства у розформованого попереднього року "Динамо”. За друге-четверте місця боролися команди з Володимира-Волинського, Горохова, Нововолинська та, можливо, Голоб. З відомих результатів назвати остаточне розташування команд не є можливим. Однак самі результати, які вдалося розшукати, гадаю, навести варто.
Найбільш повна картина вималювалася у володимир-волинської команди, за що велика подяка їхній районці, котра з усіх газет цього рівня області найбільш широко висвітлювала футбольне життя. Футболісти з "княжого” міста двічі поступилися горохівському "Колгоспнику” – 1:3 та 3:4, розділили очки з "Колгоспником” голобським – 3:2 та 1:3. Перемагали володимир-волинці у домашніх поєдинках з ковельським "Локомотивом” – 2:0, луцьким "Буревісником” – 2:0 та нововолинським "Шахтарем” – 4:3. Святкували перемогу вони і у Камені-Каширському – 12:1 та Рожищах – 5:1. З ківерцівською командою "княжичі” в одному матчі виграли – 6:3, в іншому розійшлися миром – 1:1.
Горохівська команда, окрім згаданих вище перемог на Володимир-Волинськом, перемогла також Голоби – 5:2 та луцький "Буревісник” – 5:3. Голобський "Колгоспник” вигравав у камінь-каширців – 14:1, та ковельського "Локомотива” – 2:1. Залізничники Ковеля з рахунком 6:3 здолали "Буревісник” з обласного центру. А їх ківерецькі колеги перемогли у Камені-Каширському – 3:2 та Рожищах – 6:1.
Цілком можливо, що другим призером все ж став нововолинський "Шахтар”, адже саме нововолинська команда стала другим представником області в першості УРСР.
Дебют волинських гiрникiв також можна вважати вдалим, хоча не обiйшлося без конфузу. Перший свiй матч нововолинцi програли київському "Вагоноремонтнику” – 1:6. Але результат гри був анульований – господарi порушили правило заявки, i їм було присуджено поразку. Однак, "Шахтар” очок також не отримав – шiсть гравцiв приїхали на гру без посвiдчень особистостi (!?). Тому результат матчу затвердили, як -:-. Результати iнших матчiв "Шахтаря”: "Локомотив” Київ – 0:4 (виїзд) та 0:1 (дома), "Динамо”Тернопiль – 0:0 (дома) та 1:2 (виїзд), "Колгоспник”Житомир – 0:1 (виїзд) та 0:0 (дома), "Торпедо”Фастiв – 4:0 (дома) та 2:1 (виїзд), "Вагоноремонтник”Київ – 2:1 (дома).
1. "Динамо” Тернопiль 10 7 2 1 17 – 8 16
2. "Локомотив” Київ 10 6 2 2 20 – 10 14
3. "Колгоспник” Житомир 10 4 4 2 13 – 9 12
4. "Шахтар” Нововолинськ 10 3 2 5 9 – 10 8
5. "Вагоноремонтник” Київ 10 2 1 7 9 – 13 5
6. "Торпедо” Фастiв 10 1 1 8 6 – 24 3
Готуючись до стартiв на республiканськiй аренi, луцькi армiйцi провели декiлька цiкавих товариських матчiв. Так, з рахунком 2:1 була обiграна команда Бреста (брестчани також грали з нововолинцями – 1:1), київському "Локомотиву” програли 2:3. А окрасою футбольного сезону стала товариська гра з київським "Динамо”.
16 червня на поле команди вивiв суддя республiканської категорiї Борис Нємєц. Рахунок на 41-й хвилинi вiдкрив форвард гостей С.Коршиков, котрий використав помилку воротаря лучан П.Галедiна. Однак, вже через двi хвилини господарi здобули право на пенальтi. Б.Гришин б’є невдало – голкiпер киян Є.Лемешко удар парирує, але першим на добивання встиг А.Сик. Вирiшальною стала 75-а хвилина, коли I.Терлецький забив переможний для "Динамо” гол – 1:2.
14 липня на першому етапi Кубка України армiйцi Луцька (виграли Кубок Волинi) у Кам’янець-Подiльському поступилися мiсцевому "Буревiснику” – 2:3. А за два тижнi розпочався чемпiонат України.
Команда м.Луцьк грала в 3-й зонi (всього було 9 по 6 команд в кожнiй). Розпочали невдало – вдома програли "Колгоспнику” з Рiвного – 1:2. Вдома лучани бiьше не програвали – "Колгоспник” Берегове – 2:1, "Червона Зiрка” – 2:1, к-да м.Вiнниця – 3:1, "Буревiсник” – 2:2. На виїздi армiйцi Луцька обiграли малинцiв – 2:0, зiграли внiчию у Вiнницi – 2:2, а iншi матчi програли – в Кам’янець-Подiльському – 1:5, Береговому – 0:1, Рiвному – 1:2.
Пiдсумкова табиця 3-ї зони мала такий вигляд:
1. "Колгоспник” Рiвне 10 8 0 2 35 – 7 16
2. "Колгоспник” Берегове 10 4 3 3 15 – 15 11
3. к-да м. Луцьк 10 4 2 4 16 – 18 10
4. к-да м.Вiнниця 10 3 4 3 13 – 17 10
5. "Буревiсник” К.-Подiльський 10 2 4 4 15 – 17 8
6. "Червона Зiрка” Малин 10 1 3 6 9 – 29 5
В розіграші Кубка ДССТ "Колгоспник” першість здобули футболісти з Володимира-Волинського. На шляху до трофею вони здолали суперників з Іваничів – 12:1, Берестечка – 9:1, Горохова – 6:1 (у півфіналі) та у фінальному матчі Голоби – 6:2.
Горохівська команда на шляху до ½ фіналу перемогла Сенкевичівку – 11:1, Локачі – 10:1. Голобчани в ¼ фіналу грали з Турійськом. Вже після першого тайму рахунок був 4:0. А на другий тайм турійська команда виходити не стала.
Неприємна ситуація склалася того року в Ковелі. Як писав у місцевій газеті Ю.Черняк, "…ні в місті, ні в залізнічному вузлі немає постійних футбольних команд. І не дивно, що під час спортивних зустрічей в Ковелі часто бувають випадки, що нікого виставляти для футбольного матчу. І от голова міського комітету фізкультури і спорту т.Гончарук разом з головою райради спортивного товариства "Локомотив” т.Рассохіним шукають футболістів, комплектують команду на ходу. Внаслідок цього ігри проходять без тренувань, без зігранності між футболістами…”