Вівторок, 24.11.2020, 16:57
АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ ВОЛИНІ
 
Меню сайту

1959 рік
 

Волинська область отримала ще одне мiсце в чемпiонатi України. Тепер Волинь мали представляти три команди. Путiвки до українського чемпiонату розiграли в першостi областi армiйськi команди Луцька, Володимира-Волинського, "Локомотив” з Ковеля, "Шахтар” з Нововолинська, "Колгоспник” з Горохова та луцький "Авангард”. Підсумкова класифікація, судячи з наявних результатів, мала такий вигляд:

 

1.        ГБО Луцьк (відомо про перемоги над Володимиром-Волинськом – 4:1 та Гороховом – 2:0)

2.        к-да м.Володимир-Волинський  (перемогли горохівчан – 7:2, луцький "Авангард” – 3:1, зіграли внічию з Нововолинськом – 1:1 та Ковелем – 1:1)

3.        "Шахтар” Нововолинськ (переміг горохівську команду – 2:0, ковельську – 3:0)

4.        "Колгоспник” Горохів (був сильнішим за ковельчан – 1:0)

5.        "Локомотив” Ковель (не зміг переграти основних суперників за 2-3 місця, зате несподівано виграв у луцьких армійців – 2:1)

6.        "Авангард” Луцьк (очевидно, зумів не програти нововолинцям; можливо, відібрав очки ще в котрого сь із суперників)

Наголошуємо, що вище подано тільки результати, які вдалося відшукати в пресі. Про друге місце володимир-волинської команди повідомила їхня районка.

 

Вдруге був проведений розіграш Кубка ДСТ "Авангард”. У фiнальному матчi почесний приз розiграли луцький "Авангард” та "Шахта № 3” з Нововолинська. Лучани перемогли – 2:0.

Переможцем першості ДСТ "Авангард” стала команда Рудоремонтного заводу з Нововолинська. Як переможець обласних змагань, ця команда прийняла участь в першості Укрради товариства. В зональному турнірі в Стрию вони, як повідомила нововолинська районка зіграли внічию з господарями (4:4), програли Закарпаттю та Тернополю, виграли у львівян та станіславців, зіграли внічию з ровенчанами та посіли 4 місце.

Згадаємо також про фінальний турнір першості області по другій групі, учасники якого визначалися ще в році попередньому.  Право участі в ньому вибороли команди Любомля, Колок та Горохова. В одноколовому турнірі сильнішими за суперників стали футболісти Любомля, котрі після нічиї з Колками – 2:2 перемогли горохівчан – 4:0. Нічия з тими ж горохівчанами – 1:1 забезпечила друге місце Колкам.

Кубок області здобула команда ГБО. У півфіналі у Володимирі-Волинському армійці перемогли місцеву команду – 3:0. А у фінальному матчі лучани здолали нововолинський "Шахтар” – 2:0.

            В Кубку України в 1/8 фiналу армiйцi перемогли команду вiйськової частини з Острога – 6:0, а в чвертьфiналi поступилися на виїздi "Колгоспнику” з Новоселицi Чернiвецької областi – 2:4.

            Розповiдь про виступи волинських команд в чемпiонати України розпочнемо з дебютантiв цих змагань – к-ди м.Володимира-Волинського. Представник (тобто тренер) команди К.Александров перед відповідальним стартом вирішив посилити склад команди, запросивши воротаря Василя Бокача, та "ліве крило” в особі Юрія Трофименка, Вадима Страхольта та Романа Барана. Напередодні старту прикра історія сталась з лідерами володимир-волинської дружини Аліком Даніеляном та Борисом Часовських. Обидва були відраховані через порушення принципів колективізму. Однак, покаявшись, обидва таки повернулися до складу.  Володимирцi грали в 10-й зонi.

              Готуючись до змагань, володимир-волинська команда зіграла товариські матчі з футболістами м.Сокаль – 6:1, нововолинським "Шахтарем” – 2:2, володимир-волинським "Колгоспником” – 6:4.

   На стартовий матч з дрогобицьким "Нафтовиком” зібралося 18 тисяч глядачів, чого раніше у Володимирі-Волинському не було. Перший гол забив Даніелян, але гості таки звели матч внiчию – 1:1.Однак, в наступному матчі вдома  дебютанти програли калуському "Хiмiку” – 1:5. Причому до 79-ї хвилини рахунок був мінімальним – 0:1, до того ж Алік Даніелян не забив 11-метровий штрафний удар. Програли вдома також к-дi Чорткова – 1:2, а на виїздi поступилися виноградiвському "Авангарду” – 0:2 та берегiвському "Колгоспнику” – 1:5. А от в наступних 5-ти матчах володимир-волинці не програвали. Перемога вдома над ровенським "Авангардом” – 1:0 (переможний гол забив Сергій Карибянц), гостьова нiчия в Чернiвцях – 1:1 та ще двi нiчиї на стартi другого кола – на виїздi з "Нафтовиком” – 1:1 та в Калушi – 3:3.

В Калуші господарі поля недооцінили суперника після його розгрому в першому колі на його ж полі. Коли ж хіміки вже на початку гри відкрили рахунок, їх настрій став вже зовсім шапкозакидним. А дарма. До перерви Карпенко та Карибянц виводять гостей вперед. В другому таймі калушани зрівнюють рахунок, але знову пропускають після удару Карпенко. І тільки за 3 хвилини до завершення гри господарі поля знову встановлюють рівновагу.

Потiм був обiграний виноградiвський "Авангард” – 3:2. Безпрограшна серiя обiрвалася в Чортковi – 1:2. Програли i в Рiвному – 0:4. Вдома ж два заключнi матчi принесли 3 очки ("Колгоспник” Берегове – 1:1, "Машинобудiвник”Чернiвцi – 3:2) та 6-те мiсце. 

Окрім згаданих вище гравців, відзначимо в складі команди також Євгена Бурагу, та Вячеслава Кончаха.

 

1. "Нафтовик” Дрогобич                   14         10       2        2        34 – 9        22                         

2. "Хiмiк” Калуш                                 14          8        3        3        27 – 11      19       

3. "Колгоспник” Берегове                 14          6        3        5        27 – 21      15       

4. "Авангард” Виноградово              14          7        1        6        22 – 27       15       

5. "Авангард” Рiвне                           14          6        0        8        19 – 18       12       

6. к-да м.Володимир-Волинськи  14          4        4        6        17 – 31       12

7. к-да м.Чорткiв                               14          4        3         7       16 – 25       11       

8. "Машинобудiвник” Чернiвцi        14          2        2       10       19 – 39        6

 

                Лучани, готуючись до чемпiонату, провели ряд товариських матчiв. Зокрема, були їх опонентами мiнський "Спартак” (команда класу "Б”) – 2:1, гомельський "Локомотив” – 1:1, брестськi армiйцi – 0:0 та 5:0, армiйцi Рiвного – 5:0, ще одна команда класу "Б” – "Колгоспник” з Рiвного – 2:1. Приїзджали до Луцька гостi з Москви – команда ДСТ "Динамо” (але не те славнозвiсне "Динамо”) – 5:2. Нововолинці зіграли товариські зустрічі в Червонограді – 10:1, вдома з футболістами м.Кременець – 7:3. Можливо, мали місце і інші поєдинки.

                Луцький ГБО та нововолинський "Шахтар” змагалися в 9-й зонi (їхнiми суперниками стали 5 авангардiвських команд та станiславський "Харчовик”). Стартували вони  матчем мiж собою в Нововолинську. Перемогли гостi – 2:1. Хоча після першого тайму вигравали гірники. Луцька команда i надалi грала впевнено. Зокрема, були обiгранi в Луцьку ужгородцi – 2:0 та станiславцi – 6:1, а на виїздi здобуто нiчиї у Коломиї – 1 :1 та Львовi – 1:1. Безпрограшна серiя обiрвалася в Чернiвцях – 0:1. А потiм ще й вдома не змогли "пробити” мукачевцiв – 0:0.

                Вдало перше коло провiв i "Шахтар”. На власному полi гiрники перемогли чернiвчан – 4:3 (переможний гол гірники забили за 6 хвилин до завершення гри), ужгородцiв – 4:1 та станiславцiв – 5:1. Але на виїздi нововолинцi неодмiнно поступалися: в Мукачевому – 1:2, в Коломиї – 1:3, у Львовi – 2:3. Продовжилась ця невдала серiя i в другому колi – в Луцьку в стартовому матчi другого кола – 1:3, в Чернiвцях – 0:2. Але два заключних виїзди таки принесли очки – в Ужгородi – 1:1, в Станiславi – 2:1. Вдома ж нововолинцi переграли мукачевцiв – 2:0 та львiв’ян – 5:2 i тiльки коломийцi поїхали з Нововолинська з очком – 2:2. В складі "Шахтаря” грали капітан команди Вячеслав Хайло, нападник Олександр Карандєєв, ще Октябрь Дворянов (його амплуа не згадали). На жаль, про інших гравців нововолинської команди відомостей немає.

                "Ось уже три роки "Шахтар” бере участь в республіканських змаганнях і кожен рік знаходиться в нижній половині турнірної таблиці, - писав Ю.Ростов в нововолинській районній газеті по завершенні сезону – Таке становище викликає закономірну тривогу у багаточисельних любителів футбола, тим більше, що на наступний рік передбачається не проводити першість республіки для низових колективів. А до майстерності команд класу "Б” наш колектив, видно не піднявся… "Шахтар” не вміє грати на полях "противників”… З 14 можливих футболісти Нововолинська зуміли набрати лише 3 очка, і то вже на фініші, коли були визначені переможці зони і боротьба за І місце для "Шахтаря” стала неможливою… Програші командам Львова і Коломиї значно нижче можливостей команди "Шахтар”.

                "Слабкий старт, - продовжував автор статті – також примусив команду команду весь сезон триматися в межах 3-6 місць і , по-суті, позбавив можливості боротьби за призове місце. На кінець сезону розігралися нападаючі. Очевидно вплинуло повернення до команди тренера Гаврилюка…”

                Домашнiми перемогами над мукачевцями та чернiвчанами гiрники неабияк допомогли луцькому  ГБО, який повiв боротьбу за перше мiсце. Пiсля перемоги над нововолинцями армiйцi несподiвано для себе програли в Ужгородi – 0:2. Але наступна серiя з 4-х перемог (вдома над львiвянами – 3:0, коломийцями – 4:0 та чернiвчанами – 2:0, на виїздi в Станiславi – 1:0) забезпечили армiйцям першiсть в групi. Остання гра в Мукачевому вже нiчого не вирiшувала – 0:2.

 

1.   ГБО Луцьк                                14       8       3        3         25 – 9        19      

2. "Авангард” Мукачеве                   14       8       3        3        24 – 11       19     

3. "Авангард” Чернiвцi                     14       9       1        4        27 – 20       19     

4. "Авангард” Ужгород                    14       5       4        5        30 – 26       14     

5. "Шахтар” Нововолинськ         14       6       1       7         29 – 25       13      

6. "Авангард” Коломия                    14       4       5       5         18 – 23       13     

7. "Авангард” Львiв                          14       5       1       8         25 – 31       11     

8. "Харчовик” Станiслав                  14       1       2       11       14 – 47        4       

 

                Вигравши змагання в зонi, армiйцi здобули право грати в однiй з двох пiвфiнальних груп. На цей етап ГБО випало їхати до Харкова. I вже в першому матчi вони програли господарям турнiру – 0:3. Але перемоги в наступних матчах – над СКВО – 2:1 та "Машинобудiвником” – 1:0, дозволили армiйцям Луцька реально претендувати на вихiд до фiнального турнiру. Для цього їм  необхiдно було перемогти запорiзький "Металург”. Та не склалося – 1:3…

 

1. СКВО Одеса                                 4        2        1       1          5 – 3         5

2. "Торпедо” Харкiв                          4        2        1       1          5 – 3         5

3. "Металург” Запорiжжя                 4        2        0       2          6 – 5         4

4.  ГБО Луцьк                                 4        2        0       2          4 – 7         4

            5. "Машинобудiвник” Київ               4       0        2       2          2 – 4          2

               

                У складi ГБО виступали: воротар Iгор Кочиш, оборонцi Орест Сабо, Андрiй Варяка, Василь Стахєєв, Вiктор Пясецький, пiвоборонцi Анатолiй Азаренков, Ярослав Гарапа, Олег Iгрунов, нападники Михайло Кузьмiн, Юрiй Тамаєв, Вiктор Мiзiн, Василь Студняк, Зiновiй Сорока. Дехто з них наступного сезону гратиме вже за новостворену команду майстрiв "Волинь” Луцьк.

                Поки армійці боролися у півфінальному турнірі, нововолинці провели ще товариські зустрічі, в яких досить впевнено перемогли чернівецький "Авангард” – 4:1 та дрогобицький "Нафтовик” – 6:0 в останньому матчі сезону.

 

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Партнери
  • Українська асоціація футболу
  • Комітет арбітрів УАФ
  • Пошук

  • Copyright MyCorp © 2020Створити безкоштовний сайт на uCoz