Субота, 04.01.2025, 11:38
АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ ВОЛИНІ
 
Меню сайту

        1962 рiк 
 

                Перші матчі в новому сезоні були зіграні ще в лютому. В зимовій першості Луцька компанію команді класу "Б” "Волинь” склали "Машинобудівник” та "Спартак”, а також спеціально запрошені до участі чемпіони області минулого року – команда м.Володимир-Волинський. Найсильніша аматорська Волині перемогла "Спартак” – 4:2 та "Машинобудівник” – 6:0. А от команда майстрів у матчі з цими суперниками зганьбилася – 1:1 та 1:2 відповідно. Про інші результати не повідомлялося.

Втретє володимир-волинці взяли участь у Кубку Прикарпаття. На першому етапі, вже під назвою "Зеніт”, футболісти княжого міста перемогли суперників із Рівного – 7:0, Шепетівки – 6:0 та Львова – 2:0. У фінальному турнірі, який відбувся вже восени, "Зеніт” також виявився найсильнішим. Здолавши Вінницю-1 – 3:0, володимир-волинська команда розійшлася миром із Станіславом – 0:0. Причому, за три хвилини до завершення поєдинку вони не забили з 11-метрового штрафного удару. Для виходу до фіналу представнику Волинської області необхідно було в заключному матчі виграти у другої вінницької команди з перевагою у 5 мячів. План було перевиконано – 8:0. У фінальному матчі "Зеніт” переміг команду м.Львів – 2:0. Кращим бомбардиром фінального турніру став Юрій Дорошенко – 7 голів.

Готуючись до офіційних змагань, футболісти з Володимира-Волинського провели чимало цікавих поєдинків із солідними суперниками. В Рівному їхніми опонентами були місцеві "Колгоспник” (команда класу "Б”) – 2:3 та "Спартак” (чемпіон Ровенської області 1961 року) – 3:2. В Пінську володимир-волинці зіграли внічию 2:2 з чемпіоном Білоруської РСР серед аматорів місцевим "Водником” – 2:2. В Луцьку "Зеніт” не встояв проти "Волині” – 0:3. А от в іншого представника класу "Б” – станіславського "Спартака” на власному полі армійці княжого міста виграли аж 4:0. Окрім того, були подолані "Нафтовик” з Борислава – 3:0, "Авангард” з Новоград-Волинського – 3:2, а також "свої”: нововолинський "Шахтар” – 1:0, Луцький МБО (міський будинок офіцерів) – 4:0.

Саме команда Луцького гарнізону стала опонентом володимир-волинського "Зеніту” у фіналі Кубка Волинської області. Вирішальний матч відбувся в перших числах липня. "Вже з перших хвилин матчу на зеленому килимі футбольного поля почалася цікава боротьба. – писав у володимир-волинській газеті "Слово Правди” В.Фролов. – Ініціативою заволоділи спортсмени обласного центру. Вони швидко переміщалися, намагаючись своїми діями заплутати захисників Володимира-Волинського, і незабаром відкрили рахунок. Однак, за кілька хвилин до кінця першого тайму після вдалого завершення атаки рахунок став нічийним – 1:1.

Після перерви гра значно пожвавішала. Гості активізувалися і весь другий тайм проходить з їх великою перевагою. Нападники Володимира-Волинського демонструють на полі складні комабінації, тримаючи під обстрілом ворота лучан. Раз у раз у штрафному майданчику господарів виникали гострі моменти, два з яких закінчилися взяттям воріт.”

Отже – 3:1 і новим володарем Кубка Волині стала команда Володимира-Волинського. Шкода тільки, що автор статті не згадав авторів забитих голів.

Як володар обласного трофею, володимир-волинський "Зеніт” стартував у розіграші Кубка України. Першим їхнім суперником став берегівський "Колгоспник”. "На 32-й хвилині матчу капітан володимир-волинців Юрій Дорошенко відмінно обіграв капітана гостей Степана Бірту і сильно пробив. На якусь секунду воротара Йожеф Янчки запізнився з кидком і м’яч влетів у сітку воріт. Минає ще 3 хвилини і правий крайній Володимир Усатов вдруге примушує гостей розпочати з центря поля.”- писав тоді часопис "Слово Правди”. В другому таймі Ю.Дорошенко та В.Усатов забили ще по голу – 4:0.

На наступному етапі суперниками "Зеніта” стала команда "Колгоспник” Бережани. Матч пройшов на полі бережанської команди і завершився їх перемогою – 1:0. Ось як описав події в тому матчі А.Пономарьов у володимир-волинській районці: "Трапилось так, що капітан команди Й.Войцеховський опинився у положенні поза грою. Боковий суддя зробив відмашку, фіксуючи порушення правил, а воротар Ю.Семченко вийшов уперед, щоб взяти мяч. Та суддя на полі, не помітивши положення поза грою, не дав свистка і Й.Войцеховський головою послав мяч у ворота. Після цього господарі поля перейшли в глухий захист. Протягом 35 хвилин вони тягли час, вибиваючи мяч далеко за бокову лінію. Всі спроби володимир-волинців зрівняти рахунок не принесли успіху.”

Чемпiонат Волинi розiгрувався за такою схемою. Спочатку вiдбулися змагання в 4-х зонах, переможцi яких з 4-ма найкращими командами за пiдсумками попереднього чемпiонату (к-да м.Володимир-Волинський, "Спартак”Луцьк, "Локомотив”Ковель, "Шахтар”Нововолинськ) розiграли призовi мiсця в двоколовому турнiрi.

Для "звільнених” від першого етапу команд обласна газета "Радянська Волинь” організувала турнір, який надалі став традиційним. Першого володаря почесного призу визначали у два кола. Переможець змагань визначився за тур до їх завершення. Ним став володимир-волинський "Зеніт”. А підсумкова таблиця мала такий вигляд:

 

1. "Зеніт” Володимир-Волинський                6         5      1      0              15 – 5     12

2. "Молот” Нововолинськ                              6         2      2      2                9  - 9      6

3. "Спартак” Луцьк                                          6         2      1      3              10 – 11    5

4. "Локомотив” Ковель                                   6         1      0      5               4 – 13     2

 

Фінальний етап обласної першості пройшов у жовтні. Вдруге пiдряд чемпiонське звання  виграли футболiсти Володимира-Волинського. В обласній першості "Зеніт” також за тур до фінішу забезпечив собі перше місце, вигравши у горохівського "Колгоспника” – 11:1 (4 голи забив Ю.Дорошенко), ковельського "Локомотива” – 6:0 (Ю.Дорошенко відзначився "дублем”), нововолинського "Шахтаря” – 4:1, рожищенського "Колгоспника” – 4:0 ( в цих матчах Ю.Дорошенко забив ще по одному голу і став кращим бомбардиром першості) та в молодіжного складу луцької "Волині” – 4:0.  В останньому турі в Луцьку проти "Спартака” (в складі якого грали колишні гравці "Волині” – О.Дворянов, В.Пясецький та В.Афонін) вже дворазовий чемпіон Волині задовільнився нічиєю – 0:0.

Ось як розташувалися команди в турнірній таблиці на фініші першості:

1.        к-да м.Володимир-Волинський

2.        «Колгоспник» Рожище

3.        «Спартак» Луцьк

4.        «Локомотив» Ковель

5.        «Шахтар» Нововолинськ

6.        «Колгоспник» Горохів

7.        «Волинь-2» Луцьк

В перехiдних iграх "Волинь”двiчi перемогла чемпiона областi 4 та 6 листопада – 2:1 та 2:0.  Повторний матч пройшов у Володимирі-Волинському. Вже на перших хвилинах матчі майстри відкрили рахунок. В середині першого тайму Л.Столпирьов забив другий гол. Але володимир-волинці не здавалися. В другому таймі Юрій Дорошенко тричі мав забивати голи у ворота лучан, але свою команду рятував воротар "Волині” А.Галич.

За володимир-волинський "Зеніт” того року грали: Ю.Семченко, І.Овчарук, В.Щербина, А.Водницький, М.Фецак, М.Іліаді, В.Усатов, В.Шульман, Ю.Дорошенко, В.Відрашко, Б.Галей, В.Тимяк, Т.Балач, М.Жуйвода.

                Шкода, але в другій половині 1962 року чомусь припинили вихід деякі районі газети, зокрема, рожищенська та горохівська, а також нововолинська. тому подробиці виступів відповідних команд залишаються невияснені. Але, вже в наступному році про друге місце своєї команди згадали рожищенці:

                "Рожищенські болільники футбола захоплювалися в минулому році майстерною грою рожищенського "Колгоспника”. Команда грала напористо, рівно виступала в усіх лініях. Переконливі рахунки у себе на полі і в гостях свідчили про високу майстерність, велику волю до перемоги її гравців.” – писав Г.Байда.

                Повинна була виступати у фіналі і команда з Любомля. Ковельська преса навіть порадувала земляків звісткою про перемого місцевого "Локомотива” над любомльцями – 5:0. А у володимир-волинській газеті повідомили про те, що команда з Любомля знялася з першості.

    Кубок облради ДСТ "Колгоспник” мали розіграти команди 19-ти районів. Однак, представники 5-ти районів, в т.ч. Луцького, не прибули на свої матчі. Зафіксовані були неявки і в ¼  і в ½ фіналу. Реально, судячи із протоколів, які збереглися, відбулися тільки 7 поєдинків: три – в 1/8 фіналу (Любомль виграв в Турійська – 9:1, Ратно – у Старої Вижівки – 6:0, Ківерці в Колок – 5:1), два – в чвертьфіналах (Любомль в додатковий час переміг Володимир-Волинський – 4:3, а Рожище розтрощили Горохів – 11:1) та один – у півфіналах: до Любомля не доїхали футболісти Ратнівського району. В іншому півфіналі Рожище перемогли у футболістів Ківерцівського району – 6:0. Але у фіналі команда рожищенців не змогла встояти перед Любомльськими футболістами – 1:5, які і здобули Кубок.

 

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Партнери
  • Українська асоціація футболу
  • Комітет арбітрів УАФ
  • Пошук

  • Copyright MyCorp © 2025Створити безкоштовний сайт на uCoz